Bitwa pod Olesznem – uroczystości 74. rocznicy [ZAPROSZENIE]

Bitwa pod Olesznem – uroczystości 74. rocznicy [ZAPROSZENIE]

?? HISTORIA
Bitwa pod Olesznem rozegrała się 26 lipca 1944 roku między wspólnie walczącymi oddziałami Narodowych Sił Zbrojnych Władysława Kołacińskiego „Żbika” i Armii Krajowej Mieczysława Tarchalskiego „Marcina” przeciw ekspedycji karnej SS.

✔ UROCZYSTOŚCI
? 29 lipca 2018 r., niedziela
? Oleszno, gmina Krasocin, powiat Włoszczowa, województwo świętokrzyskie
? 10.00 – Uroczysta Msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Olesznie. Po Mszy świętej przejazd pod pomnik upamiętniający bitwę, tam okoliczne przemówienia, zapalenie zniczy, złożenie wieńców.

➡ ORGANIZATORZY:
Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Świętokrzyski
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej
Gmina Krasocin
Powiat Włoszczowski
Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Olesznie
OSP Oleszno

Więcej szczegółów wkrótce❗

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W UROCZYSTOŚCIACH

  • Michał Sybirak

    NOWENNA DO BOŻEJ SPRAWIEDLIWOŚCI

    Trójca Święta dała światu tę modlitwę – nowennę jako nowe, mocne narzędzie do wspólnej walki o sprawiedliwość w tym zdominowanym przez szatana świecie, który tak bardzo wprowadza wszelką niesprawiedliwość i zło na świat, zmusza ludzi do jego wykonywania. Teraz Boża Sprawiedliwość po to, by wymusić siłą Bożej Sprawiedliwości na osobie szatana i ludzi głęboko niesprawiedliwych z powodu działania tegoż złego ducha zmianę ich nastawienia, podaje tę wielką i porażającą demony broń duchową… Można prosić Bożą Sprawiedliwość o pomoc i interwencję w trudnych i zagmatwanych sprawach, zwłaszcza, gdy wyczerpie się ludzkie środki w walce o jakąkolwiek sprawiedliwość… Obiecuję, że każdy kto będzie ubiegać się, uciekać do obrony Bożej Sprawiedliwości, dozna Jej przemożnej opieki…

    https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/pdf/nw/nowenna_do_bozej_sprawiedliwosci.html